Konsultacje psychodietetyczne


Pierwsza konsultacja trwa ok. 60-90 minut.

Jest to czas na pogłębiony wywiad żywieniowy oraz analizę wyników badań. Zapytam Cię o styl życia, formy wypoczynku, sen, aktywność fizyczną. Przeanalizujemy dotychczasowy sposób odżywiania i nawyki żywieniowe. Określimy cel naszej współpracy, zasady współpracy i jej plan.

Przed pierwszą wizytą prześlę i poproszę o wypełnienie Dziennika Żywieniowego. Jest to zapis tego, co jesz i pijesz w ciągu dnia. Przy dokumencie zawarta jest szczegółowa instrukcja, w jaki sposób należy go wypełnić.

Na pierwszą wizytę proszę o zabranie wyników badań:

- morfologii ogólnej,

- podstawowego badania moczu,

- glukozy, plus OGTT testu 2h po obciążeniu glukozą,

- lipidogramu: cholesterol całkowity, LDL, HDL, TG trójglicerydy,

Jeśli masz wyniki badań:

- żelazo w surowicy, ferrytyna,

- elektolity: sód, potas, magnes, chlorki, żelazo,

- aspat i alat,

- TSH,

- wit. B12,

- wit. D25(OH),

- kreatynina,

- kwas moczowy z krwi

także weź je ze sobą.

Psychodietetyk skupia się na pracy nad zmianą nawyków żywieniowych, wsparciem w niełatwej zmianie stylu życia, na innych niż jedzenie sposobach radzenia sobie ze stresem.

Wspólnie pracujemy nad tym, aby zmienić podejście do jedzenia, do sposobu myślenia o jedzeniu, nie w kategoriach ilości, ale jakości.

Pracujemy nad motywacją, bo naturalne jest, że zapał nam gaśnie a trudności zniechęcają. Uczymy się jak radzić sobie ze stresem, ze zwątpieniem.

Skupiamy się na edukacji w zakresie zasad zdrowego, prawidłowego odżywiania, byś mógł/mogła samodzielnie dokonywać dobrych wyborów żywieniowych.


Na wizytę możesz się umówić:

mail: jakpragnezdrowia.kontakt@gmail.com

facebook jak pragnę zdrowia Ilona Niedolistek

Komentarze

Popularne posty